Katkı Payları

Fen Bilimleri Enstitüsü 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Katkı Payları
YÜKSEK LİSANS / DOKTORA PROGRAM ÜCRETİ (TL) KDV DAHİL DESTEK BURSU ORANI Destek Burslu Ücret- KDV Dahil (Katkı Payı) (*)
Yüksek Lisans (Tezli) 25.000 ₺ %50 12.500 ₺
Yüksek Lisans (Tezsiz) 20.000 ₺ %50 10.000 ₺
Doktora (Yüksek Lisanstan) 38.000 ₺ %50 19.000 ₺
Doktora (Lisanstan) 47.500 ₺ %50 23.750 ₺

(*) 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında  %50 Lisansüstü Destek Bursu, F.B.E. Lisansüstü Programlarına kabul edilen her öğrenci için geçerlidir.

 

SAP ORİON'DAN ÖDEME ve ÖDEME KOŞULLARI

 • Kredi Kartı İle Ödeme, SAP-Orion Üzerinden Ödeme planı yapıp ödemelerimizi yine Orion üzerinden kredi kartı ile ödeyebiliriz.
 • Nakit ödemelerde, Orion üzerinden ödeme planı oluşturduktan sonra en yakın İş bankası şubesine giderek bankaların ‘3 B’ ekranlarından, kurum kodu=58 ve Öğrenci numaranızı banka görevlisine söyleyerek ödemenizi masrafsız olarak yapabilirsiniz.

1) Ödemelerin Taksitli Olarak Ödenmesi durumunda(Banka Kanalıyla);

Yıllık eğitim bedelinin peşin veya taksitler halinde ödenmesi için üniversitemizdeki eğitim süresince kullanılmak üzere İş bankasının Kültür Üniversitesi Şubesi nezdinde veli adına (öğrencinin anne-babası veya bir yakını-ödemelerden sorumlu olacak kişi) bir hesap açılacaktır. Veli adına açılan hesap kredili mevduat hesabı olup eğitim bedelinin ¼ ü peşin ödendikten sonra geri kalan kısmının taksitler halinde ödenmesi için bu hesaba otomatik ödeme talimatı verilecek ve taksit tutarları bu hesaba yatırılacaktır.

 • Bu hesabın açılabilmesi için ödemelerden sorumlu olacak kişinin (veli) aşağıdaki evrak’ı yanında bulundurması gerekir;
 1. Kimlik (nüfus cuzdanı,ehliyet,pasaport),
 2. Ücretli çalışıyor ise maaş bordrosu,
 3. Serbest meslek sahibi ise vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, son dönem bilanço ve gelir tablosu ve imza sirküleri,
 4. İkametgâh ya da adına kayıtlı elektrik, su, doğalgaz vb faturası
 • Taksit ödemelerinizi, ister Kültür Üniversitesi şubesinden ister diğer İş bankası şubelerinden (masrafsız) havale yolu ile veya isterseniz diğer bankalardan EFT yoluyla yapabilirsiniz.
 • Taksitleriniz gününde ödemeniz halinde hesabınıza herhangi bir masraf ya da faiz yansımayacaktır.
 • Taksitlerinizin son ödeme tarihinde, hesabınızda yeterli tutarı bulundurmamanız halinde ise söz konusu tutar kredili hesabınızdan karşılanarak Üniversitemize ödeneceğinden, hesabınıza faiz tahakkuk edecektir.


2) Kredi Kartı ile ödeme

 • Peşin veya taksitli ödemelerde, kredi kartının kullanılabilir limitinin yıllık eğitim ücretinin tamamını karşılayacak tutarda olması gerekmektedir.

a) Kredi Kartı İle Peşin Ödeme(Tek Çekim): Kredi Kartları ile peşin ödemede %5 peşin ödeme indirimi yapılmaktadır.

b) Kredi Kartı İle Taksitli Ödeme: İş bankası maksimum kredi kartı, TEB Bonus, - Deniz Bank’ın Bonus- Şekerbank Bonus – Garanti Bonus, Yapı Kredi World-Vakıfbank World, - Akbank’ın Axess, Wings, Fkeksy .- QNB Finansbank  Cartfinans- Halkbankası Paraf-flexi, kartlarına 12 taksit yapılacaktır. Bu bankaların kredi kartları dışındaki kredi kartlarına taksit yapılamamaktadır.